Aktuality

Nech aj další rok 2016 máme toľko štastných mamičiek a detičiek

deti 2015

Gynekologická ambulancia je zmluvný partner všetkých poisťovní

 

 

Veselé vianoce - gravidita 28. týždeň

6.12.2013

Želáme Vám pokojné prežitie vianočných sviatkov! Veľa zdravia, lásky a spokojnosti a nech je v novom roku viac takýchto spokojných tehotných mamičiek.

Gynekológ Mudr. Viktor Kráľ je pripravený poradiť a zodpovedať na všetky vaše otázky.

HPV infekcia prevencia a liečba

3.11.2013

Téma v dámskom klube na RTVS 18 min. a 1:21:00 min.

Gynekológ Mudr. Viktor Kráľ je pripravený poradiť a zodpovedať na všetky vaše otázky.

 

 

Komplexná starostlivosť o tehotné

10.10.2013

Včasné štádium gravidity

Gynekológ Mudr. Viktor Kráľ je pripravený poradiť a zodpovedať na všetky vaše otázky.

Sexuálne zdravie a antikoncepcia

13.9.2013

Správna sexuálna výchova nemá byť výučbou techniky sexuálneho ukojenia, ale má to byť výchova k dobrým vzťahom. „Až v ich prítomnosti sa ľudská sexualita môže rozvíjať k prospechu človeka – a to k zodpovedným sexuálnym postojom, ktoré spočívajú v sexuálnej zdržanlivosti pred manželstvom a v plnom rozvinutí sexuality vo vernom manželstve, v úcte k panenstvu a materstvu"

"Antikoncepcia pod "dohľadom" skúsených odborníkov je súčasťou života mladých ľudí vedie k správnemu chápaniu sexuálneho života, ochrane pred nežiaducim počatím, k plánovaniu rodičovstva , prevencii pred STD /-sex prenosným ochoreniam/ a zároveň aj onkologickým chorobám pretože sú ženy pravidelne sledované.

Gynekológ Mudr. Viktor Kráľ je pripravený poradiť a zodpovedať na všetky vaše otázky.

LETO - prevencia vzniku problémov po kúpaní - kvasinkovej infekcii

6.6.2013

K letu a teplu samozrejme patri kúpanie. Či už v prírodných lokalitách jazerách alebo v domácich bazénoch hromadných wellnesoch problémom býva znečistená voda a jej úprava - dezinfekcia. V prírodných lokalitách odpadá úprava vody chemikáliami hlavne chlórom čo paradoxne menej vadí v spojitosti s infekciami u žien ako "čista modrastá" prechlórovaná voda v bazénoch.

Ako teda predísť vaginálnej infekcii ktorá je prevažne kvasinkovou alebo zmiešanou infekciou?

V pošve je prirodzený komplexný ekosystém ktorý je osídlený baktériami, kvasinkami v rovnováhe s laktobacilmi ktoré chránia pošvu pred ich premnožením. Tie sú veľmi dôležité na vznik kyslého prostredia /ph 3.6-4.6/ za ktoré je zodpovedná kyselina mliečna vznikajúca fermentáciou cukrov v pošvových bunkách. V kyslom ph sa nevedia kvasinky ani baktérie množiť, teda nevznikne vám infekcia. Lactobacilus vaginalis Doderlein má kľúčovú úlohu v rámci ochrany pošvy pred premnožením vniknutých baktérii a kvasiniek.

Z toho vyplýva aj podstata opakujúcich sa infekcií kde najčastejším problémom je strata Lactobacilu. Bazénová voda a jej súčasť chlór/Cl -/ v akejkoľvek forme/aj slaná voda je NaCl a nakoniec tiež voľný Cl/ naruší rovnováhu ekosystému v pošve zničí " ochrancov Lactobacilov "a tým sa zníži prirodzená obranyschopnosť pošvy.

Keďže pri kúpaní nevieme zabrániť vniknutiu chlóru do pošvy, musíme si teda pomôcť udržať rovnováhu v pošve pridaním Lactobacila formou čípkov roztokov globuliek. Tých je dostatok voľno predajných v lekárňach /Gynoflor,Gyntima,Fermalac,bFytophontana ../:tiež sú vhodné občasne výplachy na to určenými pomôckami na vnútornú intímnu hygienu/Rosalgin, Aflovag.../ používať vhodné intímne mydlo ale to len veľmi opatrne, znížiť množstvo cukrov v strave, vyvarovať sa ATB zbytočnej liečbe, mať zdravý životný štýl ,viac sa pohybovať a potlačiť stresové aktivity. Takto si môžeme potom vychutnať krásne letné chvíle pri vode.

Tieto preventívne opatrenia nám ale nepomôžu ak sa infekcia rozbehne a klinicky prejaví a vy máte už subjektívne príznaky spojené s výtokom a pálením. Vtedy treba navštíviť gynekológa a liečiť sa, pretože ak vznikne chronická forma infekcie veľmi ťažko sa jej zbavíte.

HPV infekcia a rakovina krčka maternice

28.5.2013

v mesiaci JÚN sa budeme v našej gynekologickej ambulancii venovať prevencii rakoviny krčka maternice, preventívnymi krokmi - očkovaním proti HPV. Gynekológ Mudr. Viktor Kráľ je pripravený poradiť a zodpovedať na všetky vaše otázky.

Ochorenia súvisiace so zlým stravovaním

28.5.2013 a 30.5.2013

Milé pacientky, v dňoch 28. a 30. MÁJA sa v našej gynekologickej ambulancii budeme venovať ochoreniam súvisiacim so zlým stravovaním. Gynekológ Mudr. Viktor Kráľ je pripravený poradiť a zodpovedať na všetky vaše otázky.

Nová gynekologická ambulancia Bratislava otvorená

2.5.2013

Dnes sme pre Vás otvorili, v medicínskom centre Teslova v Bratislave, novú gynekologickú ambulanciu. Objednať sa môžete na čísle 0903 234 343.

Joomla Templates by Joomla51.com